Vitamín C v kosmetice a jeho benefity pro Vaši pleť

Vitamín C je také znám jako vitamín zdraví. Jaké jsou ale jeho přednosti v kosmetických produktech? Přidává se do sér, krémů i do produktů čistících pleť. Pokožka bude mít díky vitamínu C sjednocený tón, bude rozzářená a pružnější.

Vitamín C neboli L-askorbová kyselina je zastoupena v mnoha kosmetických produktech. Vitamín C je totiž součástí kolagenu a elastinu, který podporuje pevnost pokožky. Pokožku také chrání před vlivy vnějšího okolí a před volnými radikály. Do pokožky je potřeba dodávat jej ve větším množství, proto jsou nyní k dostání například séra s koncentrovaným vitamínem C, v sérech je vitamín C stabilní.

Benefity vitamínu C
- chrání pleť před vnějšími vlivy
- podporuje přirozenou tvorbu kolagenu
- sjednocuje tón pleti
- zmírňuje a eliminuje tvorbu červených skvrn
- pomáhá v boji proti vráskám
- pleť rozjasňuje a zjemňuje

Produkty, zejména séra s vitamínem C se používají po vyčištění pleti. K vyčištění pleti ale můžete také použití produkty, které obsahují vitamín C a dopřát ho své pleti ve vyšší dávce (čištění a následně sérum). Výborným produktem je například exfoliační peeling s vitamínem C, který Vaši pleť vyčistí a zbaví ji odumřelých buněk, to vše s vitamínem C a perfektně ji připraví na vitamínové sérum.

  

Séra s vitamínem C můžete používat i 2x denně, vždy však na čistou pleť. Doporučujeme s aplikací začít postupně, např. 2-3 týdně (jednou denně) a postupně dávky zvyšovat, jelikož pleť, která není na vitamín C a další séra již zvyklá, může reagovat podrážděním na vysokou dávku vitamínu C.

TIP:
Nezapomínejte, že tělo si vitamín C nedokáže vytvořit a tak je nutné jej doplňovat ve stravě. Nezapomínejte jít ovoce - jahody, citrusové plody,  a další, které Vám pomohou vitamín C doplnit :)

  

Nejprodávanější značky

Sledujte nás na instagramu

Načítám, prosím vydržte...