Jak si správně mýt vlasy s tuhým šamponem - soapoo

Už jste postřehli novinku na našem e-shopu? Ano, neskutečně voňavé přírodní mýdla ALMARA SOAP a jejich tuhé šampony a mýdla v jednom takzvané soapoo! Přinášejí mytí Vašich vlasů bez chemického zatížení, protože obsahují čistě přírodní složení. Přírodní mýdla jsou vyráběná saponifikací olejů tak, aby výsledný tuhý šampon byl prospěšný vlasům a pokožce hlavy. 

Rádi zkoušíte nové věci a zároveň chcete své pokožce hlavy dopřát jen to nejlepší? Právě účinné látky v nich obsažené Vám pomůžou na problematickou pokožku hlavy, eliminují maštění vlasů nebo zklidní podráždění. Určitě dalším nepřehlédnutelným benefitem je jejich zero waste balení, pokud je pro Vás tento pojem nový, v krátkosti Vám ho přiblížíme. Jak značí název jde o zahraničký pojem, jehož překlad je nulový odpad. A to je také filozofií značky ALMARA SOAP návrat k přírodě.

 

JAK POUŽÍVAT TUHÝ ŠAMPON ?

Samotný postup použití je velmi jednoduchý, protože tuhé šampony jsou velice praktické. Vlhké vlasy jemně namydlíme a vzniklou pěnu vmasírujeme do vlasů. Po působení opláchneme. Je-li to nutné, postup zopakujeme.

Začátky používání tuhých šamponů jsou někdy komplikovanější. V některých případech potřebují vlasy čas, aby si na tuhé přírodní šampony zvykly.  Po aplikací vzniká pocit nemytých vlasů nebo dokonce mastný film na vlasech, jakoby byly povoskované. Nebo naopak můžete mít suché a někdy zase mastné vlasy. Buďte ale trpěliví, protože každá změna produktu přináší s sebou jiné reakce, především pokud přecházíte z konvenční kosmetiky na přírodní. Nedělejte proto závěry po prvním umytí. Přechodné období může trvat od několika dní až po několik týdnů nebo dokonce měsíc. Vše záleží na individuálních faktorech, jako je genetika, stav poškození vlasů nebo kolik zbytků komerčních produktů je přítomno. 

Důležité je vlasy důkladně opláchnout. Výrobci mýdlových šamponů doporučují vyzkoušet i oplach vodou s citronovou šťávou či jablečným octem nebo oplach odvarem z bylin. Vaší odměnou při vytrvalosti budou zdravé krásné vlasy. 

Fresh hair                                    New hair

 

DŮVODY NEPŘÍZNIVÝCH REAKCÍ PO APLIKACÍ

Důvodů, proč Vaše vlasy mohou "divně" reagovat je několik. Pozorně čtěte a řiďte se našimi dobře cílenými radami.

 

DEJTE TOMU ČAS ! Aby Vaše vlasy získali svou vitalitu potřebují se zbavit zbytků konvenčního šamponu, jehož obsah byl založen na chemií. Komerční šampóny odstraňují přirozené ochranné oleje, proto Vaše pokožka hlavy produkuje více oleje, aby ztrátu kompenzovala. Během tohoto přechodného období mohou být vlasy mastné nebo těžké. Základem je přečkat, pokud by se to však nezměnilo zvolte jiný způsob řešení, viz níže.

 

MÁTE SPRÁVNÝ ŠAMPON ? Výběr toho správného je dost podstatný faktor. Vždy vybírejte podle typu Vašich vlasů a vlasové pokožky. V naší nabídce najdete speciálně na mytí vlasů Fresh Hair, Dry Hair a New Hair

 

MYJETE SI VLASY SPRÁVNĚ ? S tuhými šampony je důležitá technika mytí. Rozpěňte mýdlo v rukou, pěnu rozetřete na vlasy a vlasovou pokožku. Pro vytvoření většího množství pěny doporučujeme používat lufu nebo mořskou houbu. Pokud byste měli na vlasech příliš velkou vrstvu mýdla, špatně by se vymývalo.

 

VLASY JE NUTNÉ DOBŘE OPLÁCHNOUT ! Protože na povrchu Vašich vlasů i pokožky hlavy vzniká vrstva vlivem stylingových přípravků, se kterou si poradí chemický šampon, ale jemný mýdlový šampon už tak ne.

 

JAKOU MÁTE VODU? Pokud máte tvrdou vápenitou vodu doporučujeme filtr na vodovodní baterii. Mýdlo je méně účinné ve velmi tvrdé vodě, protože reaguje s přebytečnými minerály na vápenaté nebo hořečnaté soli. Nejsou snadno rozpustné ve vodě a mohou mít za následek mýdlový film. Pomůže také tzv. kyselý oplach, o kterém se dozvíte více v dalším bodu.

 

JAKÉ MÁTE pH POKOŽKY? Jedním z důvodů může být i genetika a pH Vaší pokožky, které může být vyšší. Mýdlo má přirozeně vyšší pH a pokud k tomu přičteme třeba i tvrdou vodu – vznikají komplikace. Mytí vlasů v měkké vodě bude mít jiný výsledek, protože zanechává na vlasu méně nerozpustných usazenin. V tomto případě pomůže neutralizovat vysoké pH něčím kyselým – octovým roztokem* v poměru 1/4 hrnku octa a vody nebo citronem.

*Pokud máte hodně mastné vlasy, můžete použít navíc jednu polévkovou lžíci octa. Pokud máte vlasy sušší nebo trpíte lupy, použijte o jednu polévkovou lžíci octa méně.
Umyjte si vlasy šamponem, opláchněte vodou a poté vlasy opláchněte oplachem a buď takto nechejte uschnout, nebo ještě opláchněte vodou. Můžete používat denně, případně méně častěji. Najdete si správný poměr vody a octa i frekvenci mytí.

 Black as my Soul                                            Dry hair

 

Nejprodávanější značky

Sledujte nás na instagramu

Načítám, prosím vydržte...