Mechanický vs. chemický peeling, víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Peelingy, velký hit v oblasti čištění pokožky a pleti, který zná snad každá z nás a alespoň jednou v životě již nějaký ten peeling vyzkoušela. Nejznámějším hitem jsou kávové peelingy. Víte, ale jak správně peeling používat, jaký je rozdíl mezi chemickým a mechanickým peelingem a které používat na pleť a které zase na tělo?

Začněme tedy s vysvětlením pojmů MECHANICKÝ PEELING x CHEMICKÝ PEELING


MECHANICKÝ PEELING

Jedná se o “směs”, ve které peelingovou část tvoří namleté částečky například kávy, která čistí Vaši pokožku. Většinou se kombinuje s esenciálními oleji, bambuckým máslem a dalšími složkami, které následně pokožku hydratují, vyživují a pečují o ni. Mechanické peelingy mohou být také cukrové nebo na základě soli - zde je hojně využívaná sůl himalájská. Najdete ale také peelingy s nevšedním složením a to třeba s namletými semínky jahod, hroznového vína, lnu a další ingrediencí, které mají každá svůj význam a peelingu dodávají své specifické živiny a vitamíny atd. Mechanické peelingy jsou hrubší a jemnější, záleží na obsahu “peelingové” složky.

Peeling na tvář                       Peelingy na tělo
                                                                           

CHEMICKÝ PEELING

“Chemie” zní trochu nepříjemně ve spojení se slovem peeling a tím, že bychom si jej měli aplikovat na pleť, obzvlášť v této době, kdy se většina z nás snaží volit produkt s více přírodním složením. Nenech se ale zmást! Tyto peelingy o Vaši pleť pečují a exfoliují ji (odstraňují odumřelé kožní buňky) díky obsahu enzymů, AHA a BHA kyselin. Tyto peelingy jsou mnohem jemnější, vhodné i pro citlivou pokožku (například královna Kleopatra se pravidelně koupala v kyselém mléce). Tyto peelingy často obsahují například kyselinu hyaluronovou pro hydrataci pleti a další složky, které pomáhají v boji proti vráskám a stárnutí pleti a vyživují a chrání ji. Doporučujeme ikonický Revolution peeling 30% AHA + BHA

Exfoliační peeling gel         Peeling 30% AHA + BHA         FaceBoom peeling na tvář

               

KTERÝ PEELING NA PLEŤ A KTERÝ NA TĚLO?

Z popisů výše si můžeme odvodit, že mechanický peeling bude vhodnější na použití na tělo, jelikož obsahuje větší částečky, které mechanický provádí peeling/exfoliaci pokožky. Tyto peelingy, pokud nejsou opravdu jemně namleté a přímo určené na tvář, např. kávový peeling na tvář BodyBoom, DOPORUČUJEME je používat zejména na tělo, kde nám prokáží skvělou službu. Peelingy s obsahem kávy se také používají jako pomocníci v boji proti celulitidě a striím. Pokožku vyživují a vyhlazují. Mechanické peelingy s velkými částicemi mohou narušit pleť a způsobit mikroskopické oděrky na jemné pokožce obličeje. Používejte je proto na tělo.

Chemické peelingy zase doporučujeme používat na pleť a to z důvodu jejich extra jemného složení a obsahu vyživující složek určených zejména k péči o pleť obličeje, krku a dekoltu. Tyto peelingy jsou vhodné pro citlivou i aknózní pleť. Vyzkoušet můžete například peeling s vitamínem C, který sjednocuje tón pleti a pomáhá ji rozzářit.

 

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA POUŽÍVÁNÍ PEELING

- Peeling celého těla provádějte 2-3
- Peeling obličeje provádějte maximálně 1-2 týdně
- Vždy se řiďte pokyny uvedenými na obalu od výrobce
- VŽDY po použití peelingu, především na obličeji, krku a dekoltu POUŽÍVEJTE PRODUKTY S OCHRANNÝM FAKTOREM PROTI SLUNCI (SPF) pokožka na obličeji je nejcitlivější, používat můžete i fakty SPF 30 a 50. ZDE si můžete přečíst, proč je SPF ochrana pro pokožku tak důležitá.


VÝHODY POUŽÍVÁNÍ PEELINGŮ

- Krásně jemná, vyhlazená pokožka těla
- Pomáhá v boji proti celulitidě a striím
- Mají krásnou vůni
- Pleťové peelingy odstraní odumřelé buňky, dodají pleti živiny
- Pleť vypadá mladší, je jemná na dotek
- Zmírňují procesy stárnutí pokožkyJaké jsou Vaše oblíbené peelingy? Používáte je často?:)Nejprodávanější značky

Sledujte nás na instagramu

Načítám, prosím vydržte...