Jak se zbavit celulitidy?

Trpíte celulitidou nebo jste jedna z těch šťastnějších, kterým se zatím vyhýbá? Pojďme se společně podívat na to, jak proti celulitidě bojovat a případně jak ji předcházet, jelikož otázku “jak na celulitidu” řešíme téměř každá, ať už máme nějaké křivky nebo jsme hubené. Celulitida vzniká vlivem více faktorů, svou roli v ní hraje špatná strava, nedostatek pohybu, špatná hydratace, nedostatek péče o pokožku ale i hormonální změny a dědičnost. Boj s celulitidou je “na dlouho trať” a nemůžeme očekávat, že výsledky se dostaví tzv. přes noc. Každopádně pro Vás máme tipy, díky kterým bude vaše pokožka pružnější, hladší a projevy celulitidy se budou ztrácet. 

 

Správná strava a hydratace

Ano, velkou část opravdu dělá správné jídlo a hydratace. Pijte ideálně pouze čistou vodu, případně ji dochuťte citronem, mátou, meduňkou nebo třeba jiným ovocem, jako jsou jahody a podobně. V jídle se snažte jíst hlavně tzv. základní potraviny, mít vyvážený a pestrý jídelníček a určitě každý den jíst ovoce a zeleninu. STOP junk foodu, ten vynechejte, nebo si jej dejte jenom opravdu zřídka.

Masáže pokožky

V boji proti celulitidě je důležité pokožku správně prokrvovat, určitě je vhodné zařadit i pohyb, alespoň procházky, kam můžete, jděte pěšky a nebo si skočte do posilovny a zpevňujte své tělo celkově. Pro pokožku jsou pak velmi vhodné masáže, díky nimž se aktivuje lymfatický systém. Masáže můžete provádět například za pomoci kartáčů a nebo s pomocí peelingů, na pokožku doporučujeme kávové peelingy BodyBoom, jelikož káva má mnoho pozitivních účinků v boji proti celulitidě, striím a stárnutí pokožky. Masáž ať už peelingy nebo masážním kartáčem si skvěle užijete a zarelaxujete si u ní, po peelingu navíc budete božsky vonět, třeba po kokosu, mango nebo jahodách.
Masáž s kartáček doporučujeme provádět ideálně denně či obden při sprše, peeling pak 1-2 týdně.

Pečující produkty

Posledním, avšak neméně důležitým krokem ke krásné pokožce je péče o ni s přípravky na tělo. Při použití peelingů, které obsahují oleje a další složky, již pokožku mazat nemusíte, bude vyživená a hydratovaná díky těmto složkám, které BodyBoom peelingy obsahují. Ale co v další dny, když peeling nepoužíváte? Rozhodně doporučujeme používat 1x, ale klidně i 2x denně (ráno a večer) krémy, oleje, mléka a balzámy na pokožku. Záleží na Vás, který produkt Vám z hlediska složení vyhovuje nejvíce, někdo miluje olejíčky, náš TIP je Firming oil tělový olej od BodyBoom, speciálně vyvinutý pro boj proti celulitidě a striím, který neskutečně omamně voní. Dále můžete vybírat z tělových mlék, balzámů a másel, které mají tekutější či hustší konzistenci. Žhavou novinkou je například tělové mléko od BodyBoom, které obsahuje bambucké máslo, babassu a makadamiový olej.

Co nejlépe pomáhá na celulitidu Vám, podělte se s námi o Vaše TIPY.

 

 

 

Nejprodávanější značky

Sledujte nás na instagramu

Načítám, prosím vydržte...