Jak pečovat o pleť, když nosíte roušku?

Ochranné roušky a respirátory se staly naším nemilým každodenním společníkem a kvůli nim nám často na pleti zůstávají také nemilé připomínky - akné, pupínky, podrážděná pleť a další, které souhrnně nazýváme maskné. Slyšíte tento pojem poprvé? Pojďte o něm zjistit víc a přečtěte si také užitečné rady, které Vám pomohou v boji proti maskné.

Maskné je nový typ akné. Jak už samotný pojem naznačuje, vychází ze slov maska + akné. Jak zjistíte, jestli máte tento typ akné i Vy? Když máte víceméně bezchybnou pleť, ale akné jen v oblasti úst, tváří a brady. Nadprodukce mazu nastává mechanickým třením roušky o pleť, ale také nemožností pleti dýchat a vytváří tak vlhké prostředí. Tato kombinace zapříčiňuje to, že skrz malé trhlinky na pleti a skrz rozšířené póry, kvůli změněné vlhkosti pleti a menšímu přísunu kyslíku, se pleť ucpává a zanáší se nečistotami. Ze začátku může jít jen o černé tečky #blackheads, ale pokud pleti nebudete věnovat dostatečnou pozornost a péči, může se projevit až zápalové cystické akné.

Suchá šupinková pleť je dalším dermatologickým projevem nošení roušek. V tomto případě pokožka reaguje na tření jinak. Případně můžete mít i kombinaci obou těchto problémů. Ale nezoufejte! Začněte s námi regenerovat svou pleť a starat se o ni správným způsobem, aby se vrátila do skvělého stavu. Najdete zde skvělé tipy i pokud netrpíte přímo “maskném”, ale máte suchou pleť a potřebujete ji správně hydratovat a dodat ji živiny.

 

1. Čistota a pravidelná výměna roušky

Začínáme skutečně od základu, jelikož bez splnění tohoto bodu to opravdu nepůjde. Na čistou pleť špinavá rouška nepatří - pokazíte si tak veškerou svou snahu. Dbejte na to, abyste u sebe měla vždy novou, zabalenou roušku. Když máte možnost pleť nechat dýchat - umožněte ji to! Zamyslete se nad tím, zda Vám rouška dobře sedí na tváři. Ano, i tento faktor je velmi podstatný. Protože jakmile rouška nesedí tak, jak by měla, je pokožka vystavována většímu tření. Výsledek se pak projeví na vitalitě Vaší pleti.

 

2. Péče o pleť

Vnější faktory máme tedy zajištěné díky bodu č.1. A nyní k péči o Vaši pleť. V tomto kroku se zaměříme na každodenní péči o pleť, a to na hloubkové čištění pleti - ráno i večer se snažíme na pleti vytvořit tzv. “ochrannou vrstvu”. Určitě si jako první představíte nějaký hutný krém, to je však velká chyba! Příliš hutné a mastné krémy podporují akné v kombinaci s nošením roušky. Vyberte si spíše lehký, dobře vstřebatelný krém a nezatěžujte zbytečně svou pleť.


TIPY na produkty na hĺkové vyčištění pleti:

FaceBoom čistící pěna na tvář a Ultra Compact čistící pleťová micelární voda

Naše TIPY na krémy:


FaceBoom hydratační pleťový krém pro suchou a citlivou pleť, Flormar hydratační denní krém pro normální a suchou pleť,

Flormar hydratační denní krém nebo novinka Ultra Compact pečující krém na pleť 

 

Co uděláte jako první, když přijdete domů? Kromě umytí rukou a sundání roušky je potřeba si umýt také tvář. Doporučuje si tvář umýt například čistící pěnou, která hloubkově odstraní nečistoty. Dále pleti dopřejte hydrataci s vhodnými produkty a pokud víte, že se v průběhu dne už nikam nechystáte, můžete použít i další skin care, jako jsou retinol, AHA kyseliny apod.

A opakování je matka moudrosti - v průběhu dne omezte kontakt vašich rukou s tváří, jelikož Vaše ruce nikdy nejsou dostatečně čisté tak, abyste micro částečku bakterie nezanesla na pleť.3. Make-up pod ruškou

Když máte vyčištěnou a připravenou pleť, následuje další krok - estetický. Neumíte si představit, že byste na sobě neměla žádný make-up i přesto, že doporučení dermatologů jsou - žádný make-up pod roušku?
Máme pro Vás pár tipů a doporučení v podobě nekomedogenního make-upu, který je primárně určený také pro aknózní pleť. Jeho složení totiž neucpává póry a díky svým složkám zároveň pomáhá akné léčit. Win-win řešení :) Případně aplikujte BB krém, který je také hydratační a obsahuje pigment pro sjednocení tónu pleti. Aby se make-up neotlačil, zafixujte jej pudrem, u nás najdete mnoho druhů pudrů a vyberou si jak milovnice zapečených, sypkých tak kompaktních pudrů :).

Naše TIPY na make-upy, BB krémy a pudry:

Catrice make-up HD Liquid Coverage, Holika Holika Make-up podkladový krém s faktorem SPF50+PA+++, 60ml

Miya BB krém SPF 30, Essence krycí krém HELLO, GOOD STUFF, Flormar BB krém Anti-Blemish

Note kompaktní pudr, Flormar pudr terracotta, Flormar sypký fixační pudr transparentní, Flormar pudr sypký


Přejeme Vám krásnou a zdravou pleť i v období této nepříznivé situace, ať po odložení roušek svou pleť nemusíte nijak skrývat! Předcházejte problematické pleti s našimi tipy :)

Nejprodávanější značky

Instagram Riano.cz
Načítám, prosím vydržte...