Jak pečovat o nohy, aby byly krásné a zdravé?


V létě máme více odhalená chodidla a aby působila hezky na pohled, musíme se o ně více starat a dopřát jim více pozornosti. Větrání nohou přináší mnoho benefitů, jak zdravotních, tak i trendy, jelikož v tomto ročním období můžeme prezentovat i svou pedikúru. Ruku na srdce! Kolik pozornosti věnujete svým chodidlům? Změňte to s námi k lepšímu :)

Pokožka na nohou patří k oblastem s menší produkcí mazu a proto je často vysušená. To znamená, že se o své nohy musíme řádně postarat :) V létě je to potřeba ještě více, potřebujeme chodidla pořádně hydratovat.

Péči o nohy začneme odstraněním hrubé kůže v oblasti pat. Doporučujeme použít škrabku na chodidla, se kterou dobře obrousíte nelichotivou odumřelou kůži na patách, palcích a všude, kde je potřeba.

Pokračujeme vlažnou koupelí, do které nohy namočíme. Určitě nepoužívejte úplně ledovou vodu, ani v horkých dnech. Tato kúra v létě pomůže od napuchlých nohou a dalších fyzických příznaků únavy. Koupel můžete obohatit také o esenciální oleje, čímž pokožku také hezky zvláčníte a dopomůžete k jejímu změknutí.

Dalším krokem je finální zjemnění a zacelení. V naší nabídce najdete speciální produkty německé značky CareActive - pěny určené pro problematickou pokožku nohou, které jsou suché, popraskané a třeba i mozolovité. Svým složením obohacený hlavně o složky jako je 10% UREA, glycerin a panthenol ošetřují narušenou kůži na nohou a regenerují ji. Aplikace je velmi snadná a pohodlná. 

Care Active pečující pěna na suchou a popraskanou kůži na nohou
Svým složením doplněným o avokádový olej dokonale posiluje lipidovou bariéru pokožky. Pěnu stačí protřepat a nanést potřebné množství na chodidla, vmasírovat do pokožky a nechat vsáknout. Vytvoří ochranou vrstvu, které bude vaše nohy chránit po celý den. Dodá pokožce cenné látky a vitamíny potřebné pro obnovu kůže a zároveň hydratuje a snižuje výskyt hyperaretózy*
* označení pro hrubnutí horních vrstev kůže, jde o obranný mechanismus kůže pro ochranu míst, které jsou vystavené dlouhodobému opotřebení.

Care Active pečující pěna na mozolovitou kůži na nohou
Ve složení této pěny najdete navíc vitamín A a 0,2% alantoin, které účinně bojují s větším hrubnutím kůže do podoby mozolů. Pěna má keralolytický účinek, účinně odstraňuje mrtvé kožní buňky a zmírňuje vzhled mozolů.

Aby Vaše nohy byly jako v bavlnce, můžete v péči o ně používat také keratinové ponožky brazilské značky Bodipure. Ty mají další skvělé benefity a doporučujeme je kombinovat s pěnami na nohy. Keratinové ponožky obsahují přírodní keratin, vitamín E, který je nejlepším regeneračním antioxidantem a spomaluje stránutí kůže. Dále rostlinný olej Lipex PreAct, které bude nohy chránit proti UV záření. Přiznejte si totiž, jak často si mažete chodidla krémem s SPF? Věděli jste, že nejvíce UV záření prochází právě prostřednictvím chodidel? Věříme, že odteď už jim budete věnovat více pozornosti :)

Do své beauty rutiny můžete zařadit také krém, vybírat můžete z široké nabídky.


A na závěr pro Vás máme pár tipů v podobě úpravy nehtů na nohou. Mrkněte na malou galerii toho, co je tento rok trendy! Dominují barvy západu slunce, které jsou v létě ve škále oranžové a žluté a to v kombinaci s modrou - jako s oblohou. Dalším hitem je tmavě zelená a fialová. Nebojte se barvy také kombinovat, fantazii se meze nekladou :)Nezapomeňte také na vhodnou letní obuv, nevybírejte jen podle “krásy”, ale dbejte na kvalitu bot, Vaše chodidla Vám poděkují :)

 

Nejprodávanější značky

Instagram Riano.cz
Načítám, prosím vydržte...