Co je to Double Cleansing - dvojité čištění pleti

Péče o pleť ráno i večer je v dnešní době nutností. Jak ji správně vyčistit a čemu se vyvarovat a také proč využívat metodu dvojitého čistění pleti neboli double cleansing?

Metoda double cleansing Vám zajistí čistou pleť bez zanešených a ucpaných pórů. Dva kroky k dokonalé pleti, ideálně každý večer a každé ráno, záleží na tom, jakou kosmetiku používáte.

Večerní čištění pleti
Nejdůležitější čištění pleti. Večer je vždy nutné odstranit všechen make-up, ale i když make-up nenosíte, je potřeba odstranit z pleti nahromaděný kožní maz a nečistoty. Schválně, zkoušela jste si někdy přejet pleť po celém dni tamponkem s olej/odličovacím produktem? Zkuste to, budete překvapena kolik nečistot se na Vaší pleti nachází.

V prvním kroku tedy použijeme odličovací produkt - můžeme použít olej, micelární vodu či cokoliv dalšího, co nám vyhovuje. Pleť poté opláchneme vlažnou vodou a smyjeme zbytky make-upu a odličovacího produktu. V případě nutnosti opakujeme. Pro odlíčení očí můžeme použít extra produkt určený přímo k jejich odličování.
TIP na produkty:

FaceBoom pleťová micelární voda     Ultra Compact pleťová micelární voda     Barwa odličovací micelární voda

V druhém kroku jdeme více do hloubky. Potřebuje důkladně odstranit z pleti veškeré zbytky nečistot, make-upu ale třeba také právě použité micelární vody nebo oleje, které by nám mohly ucpávat póry. V tomto kroku použijeme ideální čistící pěnu nebo gel, které jsou vhodné pro naši pleť. Můžeme vybírat z velkého množství produktů, používejte takové, po které na pleti necítíte nepříjemné pnutí. Následně opět opláchneme vlažnou vodou.
TIP na produkty:

Double Dare čistící cukrová pěna    FaceBoom čistící pěna na pleť    Holika Holika čistící pěna s Aloe Vera


Po provedení double cleansingu dále pokračujeme ve své další večerní rutině - aplikujeme séra, krémy atd :)

Ranní čištění pleti
Tuto rutinu můžete opakovat také ráno. Přes noc se však pleť nestihne tolik zanést a proto není vyloženě nutné dvojité čištění pleti provádět i každé ráno. Přesto však doporučujeme použít alespoň čistící pěnu či gel pro vyčištění pleti a její přípravu na aplikaci dalších produktů :)


TIPY pro Double Cleansing
- V ideálním případě používejte produkty bez obsahu alkoholu nebo s jeho minimem, abyste zabránili dehydrataci pleti
- Nezapomínejte na krk a také dekolt, i ty potřebují péči
- Nikdy neoplachujte pleť horkou nebo ledovou vodou, vždy příjemně vlažnou
Nejprodávanější značky

Načítám, prosím vydržte...