Antibakteriální ubrousky, dezinfekční ubrousky nebo antibakteriální gel?

Tápete, který z těchto produktů vybrat, který je nejpraktičtější nebo který pro Vás bude nejhodnější? Od těchto produktů očekává hlavně to, že zničí bakterie a případně i viry a naše ruce a povrchy, na které produkty použijeme, budou čisté a bez bakterií. Zpravidla záleží spíše na Vás, čemu dáte přednost, zda ubrouskům nebo gelu. Dívejte se však na to, co ubrousky obsahují a zda jsou vhodné pouze na povrchy, nebo je můžete použít i na ruce. Dezinfekční ubrousky by se měly používat především na nábytek a další plochy. Na ruce použijte spíše gel nebo antibakteriální ubrousky, které bývají také ve skladném, malém balení po 15ks, které je vhodné na cesty nebo i do kabelky.

Antibakteriální ubrousky
Jsou vhodné k dezinfekci rukou, popřípadě obličeje, ale také na všechny povrchy. Odstraňují až 99,9% bakterií a jsou dostupné v různých variantách a baleních. NÁŠ TIP: Ultra Compact ubrousky s antibakteriální složkou, které jsou dermatologicky testovány a navíc mají velmi příjemnou, nechemickou limetkovou vůni.

Ultra Compact vlhčené antibakteriální ubrousky, 100ks,      Ultra Compact vlhčené antibakteriální ubrousky, 15ks,       Botanico dezinfekční gel s Tea Tree olejem


Antivirotické ubrousky
Na trhu najdete také pár značek nabízejích ubrousky s antivirotickými účinky. Ty ničí až 99.9% virů a bakterií a obsahují ethylalkohol. NÁŠ TIP: Dezinfekční antivirotické ubrousky Sleepy. Tyto dezinfekční ubrousky splňují mimo jiné také fungicidní a baktericidní normy.


SLEEPY vlhčené antibakteriální, antivirotické dezinfekční ubrousky, 100ks, Ultra Compact vlhčené antibakteriální ubrousky, 40ks


Jak na výrobu vlastního antibakteriálního gelu?
Můžete si také vyrobit vlastní antibakteriální gel na ruce. Pro výrobu domácího gelu na ruce proti bakteriím nám stačí pár ingrediencí. Hodit se Vám bude určitě aloe vera gel, tea tree olej a také alkohol (lze použít například vysoko procentní vodku). Produkty pak stačí smíchat a máte hned k dispozici svůj vlastní antibakteriální gel, který bude zároveň o vaše ruce pečovat a zabraňovat jejich vysušování díky tomu, že obsahuje aloe vera gel. Do svého dezinfekčního gelu můžete také přidat pár kapek esenciálního vonného oleje a dodat mu tak příjemnou vůni. Za nás vede levandule :)

Pár TIPŮ na závěr:
- Vždy si myjte ruce, pořádně, ideálně dle návodu níže a používejte antibakteriální mýdlo na ruce.
- Noste u sebe balení antibakteriálních ubrousků nebo gelu a utírejte si jimi ruce kdykoliv, kdy přijdete do styku s cizími povrchy.
- Ubrousky utírejte také svůj telefon! Na něm se drží mnoho bakterií a ty si pak nechtíc přenášíte na obličej.
- Ruce si pravidelně mažte hydratačními krémy, ať jim dodáte výživu a nemáte je suché :)

Nejprodávanější značky

Instagram Riano.cz
Načítám, prosím vydržte...